Psikiyatri Uzmanı Psikoterapist

 Uzm. Dr. Öykü Önal

Uzm. Dr. Öykü Önal

Psikiyatri Uzmanı Psikoterapist

Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden (İngilizce Burslu) 2005 yılında mezun oldu. 2011 yılında Psikiyatri Uzmanlığını Ege Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı’ndan aldı. Türkiye Psikiyatri Derneği, Türk Tabipler Birliği ve Avrupa Psikiyatri Asistanları Birliği üyeliği bulunmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında sertifikalı çok sayıda eğitimi bulunmaktadır.

İlgi alanları: Depresyon, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Öfke Kontrolü, Uyku Bozuklukları, Yeme Bozuklukları, Alkol ve Madde Bağımlılığı, Kumar Bağımlılığı, Bipolar Bozukluk, Sınav Kaygısı, Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite, Uyum Bozukluğu, Yas Süreci, Ergenlik Dönemi Sorunları, Gebelik ve Emzirme Döneminde Psikiyatrik Sorunlar,  Yaşlılık Psikiyatrisi, Bedensel Hastalıklara Eşlik Eden Psikiyatrik Durumlar, Şizofreni ve Psikotik Bozukluklardır. Uzm. Dr. Öykü Önal ayrıca İngilizce ve Türkçe olarak bireysel psikoterapi ve çift-aile terapisi alanlarında yetkinliğe sahiptir. Çift ve aile terapisinde çalıştığı başlıca konular çocuk ve ebeveyn uyum sorunları, eşler arasındaki çatışmalar, aldatma ve boşanma terapisidir.

Uzm. Dr. Öykü Önal bir çocuk annesidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ
Bu internet sitesi veri politikalarına uygun çerezler kullanır. Bu internet sitesine bakmaya devam etmeniz, çerez kullanımımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Detaylar için tıklayınız.
x